• Kodeks postępowania cywilnego. Komentarz. Tom 3. Artykuły 506-729

199.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu do 5 dni roboczych
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 0
Paczka w Ruchu 0
Kurier Inpost 0
Kurier Inpost pobranie 18.9
Dostępność Mało
ISBN 978-83-8187-992-7

Tom III komentarza pod redakcją naukową prof. dr. hab. Tadeusza Wiśniewskiego obejmuje art. 506-729 ustawy - Kodeks postępowania cywilnego, dotyczące postępowania nieprocesowego oraz postępowania w razie zaginięcia lub zniszczenia akt. Zawiera omówienie wszystkich zmian w Kodeksie, które miały miejsce w ostatnich latach.

Autorzy - wybitni przedstawiciele praktyki prawniczej i nauki - prezentują w szerokim zakresie nowelizacje przepisów Kodeksu postępowania cywilnego dotyczące m.in.:
- nowych instrumentów procesowych, które mogą zostać użyte wobec osób stosujących przemoc w rodzinie;
- możliwości zażądania przez pracownika w postępowaniu nieprocesowym ustalenia uprawnienia do otrzymania świadectwa pracy oraz sprostowania tego świadectwa;
- nowego pojęcia „sprawa rejestrowa" oraz innych doniosłych zmian w przepisach kodeksowych i okołokodeksowych regulujących postępowanie rejestrowe, w szczególności w kierunku jego elektronizacji.
Komentowane zagadnienia zostały mocno osadzone w judykaturze. Poglądy doktryny są przedstawiane szeroko, z zaznaczeniem kwestii budzących kontrowersje. Autorzy, postrzegając omawiane instytucje przez pryzmat potrzeb cywilistycznej praktyki prawniczej, nie poprzestają jednak tylko na ukazywaniu problemów, ale poszukują właściwej interpretacji przepisów i proponują możliwe rozwiązania.
Data wydania 2021-05-11
Status Nowość
Autor Opracowanie Zbiorowe
Wydawca Wolters Kluwer
Format 17,5x24,5
Rok wydania 2021
Wydanie 1
Oprawa Twarda
Stron 772
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci