• Kuba. Gorzki smak cygar

44.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu do 5 dni roboczych
Cena przesyłki 6.99
Odbiór osobisty 0
Paczka w Ruchu 6.99
Paczkomaty InPost 9.99
Kurier Inpost 14.9
Kurier Inpost pobranie 18.9
Dostępność Średnia dostępność
ISBN 978-83-8127-447-0

Książka jest opisem podróży z plecakiem przez Kubę. Autor omija kurorty, by móc przenocować w domach poznanych w drodze Kubańczyków. Dzięki temu ma okazję poznać ich bliżej i porozmawiać o codziennym życiu na wyspie i marzeniach mieszkańców. Tu wszystko wygląda inaczej. Sam początek podróży - odprawa na lotnisku w Santa Clara, okazuje się kłopotliwą sprawą. Bez adresu noclegu, który gdzieś się zapodział, władza nie wie, co z takim turystą zrobić. A to nie pierwsza dla autora zaskakująca przygoda na Kubie.
To książka podróżnicza z elementami reportażu, pełna przydatnych i zarazem ciekawych informacji o Kubie. Napisana jest lekkim stylem z dużą dozą humoru, co odróżnia ją od typowego reportażu. W każdym miejscu autor rozmawia z mieszkańcami na różne, czasem zaskakujące, tematy. Wszędzie jednak spotyka się z niesamowitą życzliwością, pomimo czasami trudnych warunków życia ludzi, z którymi rozmawia.
Kuba to nie tylko salsa, cygara i drinki na plaży. Autor przełamuje pewne stereotypy, starając się pokazać zarówno typowo turystyczną stronę kraju, jak i tę „ukrytą" przed przybyszami. Poprzez rozmowy z Kubańczykami przedstawia ich sposób myślenia oraz poglądy, czasem całkowicie odmienne od tego, czego można by się spodziewać. Dodatkowo autor zamieszcza komentarze i własne przemyślenia w pewnych kwestiach, co także i czytelników może skłaniać do refleksji.Książka dostarczy czytelnikom odpowiedzi na wiele pytań i wyjaśni parę kwestii, o których niewiele osób wie. Z tekstu czytelnik dowie się między innymi, dlaczego Kubańczycy często publicznie syczą i cmokają, dlaczego papaja ma tu specjalną nazwę fruta bomba, czym jest „żółty punkt" , dlaczego Kubańczycy nazywają Rosjan bolos. Czytelnicy znajdą tu także nawiązanie do najsłynniejszej postaci działającej na Kubie - Ernesto Guevary -„Che", w tym wyjaśnienie pochodzenia i znaczenia jego pseudonimu. Razem z autorem czytelnik będzie mieć możliwość zajrzenia na wielkanocną mszę na Kubie, odbycia przejażdżki podmiejskim autobusem czy wizyty w sklepie z rekwizytami do obrzędów religijnego kultu santerii.
Całość książki podzielona jest na 14 rozdziałów. Uzupełnieniem tekstu jest pokaźny zbiór zdjęć.
Zapraszamy do odbycia podróży po wyspie „jak wulkan gorącej", przez Kubańczyków poetycko nazywanej Zielonym Kajmanem. Podróży oczami Krzysztofa Hoły.
Jedno jest pewne - po przeczytaniu tej książki Kuba nie będzie dla Was tym samym krajem co wcześniej...
Data wydania 2020-08-12
Status Nowość
Autor Krzysztof Hola
Wydawca Bernardinum
Format 14,2x20,5
Rok wydania 2020
Wydanie 1
Oprawa Miękka
Stron 300
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci
  • Sklep zamknięty

Sklep w budowie