• Prosta spółka akcyjna. Komentarz ze wzorami

169.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu do 5 dni roboczych
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 0
Paczka w Ruchu 0
Kurier Inpost 0
Kurier Inpost pobranie 18.9
Dostępność Mało
ISBN 978-83-8223-774-0

W publikacji szczegółowo omówiono regulację prostej spółki akcyjnej, wprowadzonej do polskiego porządku prawnego z dniem 1 lipca 2021 r.

Autorzy - przede wszystkim praktykujący doradcy transakcyjni - korzystając ze swojego bogatego doświadczenia w obsłudze podmiotów gospodarczych, przybliżyli problematykę tej nowej spółki kapitałowej, w szczególności na gruncie znanych już problemów z bieżącym funkcjonowaniem spółek z ograniczoną odpowiedzialnością i spółki akcyjnej.

W toku prac nad publikacją szczególny nacisk położony został na jej aspekt praktyczny, tj. zagadnienia związane z faktycznym funkcjonowaniem spółki jako uczestnika obrotu gospodarczego.

W komentarzu kompleksowo omówiono sposób zawiązania spółki, kompetencje jej organów oraz czynności niezbędne w jej codziennym funkcjonowaniu - zarówno te inkorporowane w modelu dualistycznym, jak i w będącym nowością w polskim systemie prawnym modelu monistycznym (unitarnym).

Analizę poszczególnych regulacji prawnych uzupełnia zbiór wzorcowych dokumentów i pism mogących mieć zastosowanie w funkcjonowaniu prostej spółki akcyjnej.

Wzory pism zawarte w publikacji są dostępne w wersji elektronicznej do pobrania ze strony: www.wzory-prosta-spolka-akcyjna.wolterskluwer.pl(Link do innej strony) - po wpisaniu zamieszczonego w książce kodu aktywacyjnego. Wzory można modyfikować i dostosowywać do własnych potrzeb.
Data wydania 2021-06-30
Status JEST
Autor Opracowanie Zbiorowe
Wydawca Wolters Kluwer
Format 7,5x24,5
Rok wydania 2021
Wydanie 1
Oprawa Twarda
Stron 516
Seria Komentarze praktyczne
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci